Czy warto stosować rozmaryn na włosy?

Rozmaryn to roślina bogata w zdrowotne właściwości, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością. Warto zatem wiedzieć, iż wykazuje on również wspaniałe efekty jeżeli jest stosowany na skórę głowy. Jakie działania wykazuje rozmaryn na włosy i w jaki sposób można go używać, aby cieszyć się wspaniałymi rezultatami?

Jakie są efekty stosowania rozmarynu na włosy?

Stosowanie rozmarynu rozpowszechniono już w starożytnym Rzymie. Jednakże dopiero od kilkudziesięciu lat znajduje swe zastosowanie również w kosmetologii. Jak się bowiem okazuje, wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, dzięki któremu może skutecznie zapobiegać z takim dolegliwościom, jak grzybica skóry głowy oraz skutecznie walczyć ze wszelkimi bakteriami, pozostawiając włosy czyste. Za sprawą tej właściwości może też wspomóc walkę z łupieżem. Jednakże to nie wszystko, ponieważ ze względu na zawartość wielu utleniaczy rozmaryn widocznie wzmacnia włosy, a oprócz tego jest polecany osobom, które chciałyby znaleźć skuteczny, naturalny środek hamujący nadmierne wypadanie włosów. Dlatego też warto zaopatrzyć swoje domowe SPA w rozmaryn.

Jak wykonać płukankę na włosy z rozmarynu?

Jednym ze skutecznych sposobów na wykorzystanie rozmarynu w codziennej pielęgnacji włosów jest stosowanie płukanki z jego dodatkiem. Aby ją wykonać samodzielnie, należy wykorzystać świeże listki rośliny lub zdecydować się na suszone, które wykazują te same działanie. Wystarczy użyć jednej lub dwóch łyżek rozmarynu i wymieszać je z gorącą wodą. Taki specyfik najlepiej stosować na umytą już skórę głowy. Trzeba ją wetrzeć i po kilku minutach spłukać. W drogeriach są dostępne również szampony oraz wcierki z dodatkiem tego wspaniałego i wszechstronnego składnika.

Rozmaryn na siwe włosy – czy warto?

Jak się okazuje, rozmaryn na włosy może pomóc przywrócić utracony kolor. Stosowanie naturalnych płukanek czy używanie olejku może sprawić, iż siwe pasma staną się mniej widoczne, a nawet staną się nieco ciemniejsze. Systematyczne stosowanie rozmarynu pomoże zahamować proces siwienia, gdyż charakterystyczne dla rośliny działanie antyoksydacyjne skutecznie wpływa na spowolnienie starzenie się skóry głowy oraz pobudza komórki odpowiadające za pigmentację.

Rozmaryn to niepozorny, lecz jakże ważny krzew, który posiada ogrom nietuzinkowych właściwości, dzięki którym można zadbać nie tylko o kondycję włosów, ale i skóry. W związku z tym warto wybrać odpowiedni preparat z dodatkiem tej rośliny lub samodzielnie wykonać aromatyczną i skuteczną płukankę, która zregeneruje i wzmocni włosy.