Jak zakładać prezerwatywę? Prosta instrukcja dla każdego

Oddając się chwili przyjemności, warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Prezerwatywa, jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji, pozwala na ochronę przed ciążą, jak i chorobami wenerycznymi. Dowiedz się, w jaki sposób odpowiednio z niej korzystać, aby zapewnić sobie skuteczną ochronę.

Odpowiednia technika

Znajomość prawidłowej techniki, krok po kroku, znacznie ułatwi Ci korzystanie z prezerwatyw podczas zbliżenia.

  • Upewnij się, że masz czyste dłonie przed otworzeniem opakowania – higiena to podstawa. Nie otwieraj opakowania przy użyciu nożyczek lub zębów, może to uszkodzić prezerwatywę
  • Prezerwatywę zakładaj na członka w stanie erekcji
  • Przyłóż zrolowaną prezerwatywę do czubka penisa
  • Zwinięte brzegi zsuń do końca, ostrożnie, uważając aby prezerwatywa a penisem nie dostało się powietrze
  • Na końcu zwężonej prezerwatywy zawsze powinni zostać ok 1 cm przestrzeni

A może odrobina urozmaicenia?

Standardowa instrukcja już Ci się znudzi, lub będziecie szukać sposobu na podkręcenie temperatury w sypialni – wypróbujcie nowych sposobów. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakładanie prezerwatywy za pomocą ust. Rozerwie opakowanie a następnie wyjmij ze środka prezerwatywę. W celu usunięcia powietrza z z czubka prezerwatywy przesuń ją delikatnie i dociśnij ostrożnie językiem. Nie używaj zębów! Na rynku dostępne są również smakowe prezerwatywy, co może okazać się dobrym rozwiązaniem podczas tej techniki.

O czym warto pamiętać?

Odpowiednia technika to nie wszystko! Aby prezerwatywa spełniała prawidłowo swoją funkcję, należy zadbać również o kilka innych aspektów. Przede wszystkim – sprawdź termin ważności! Historia zna przypadki osób, które o przeterminowanej dacie dowiadywały się po fakcie – zaskoczone niechcianą ciążą, lub chorobą czy infekcją. Prezerwatywa musi być w nienaruszonym, idealnym stanie – nawet niewielkie uszkodzenie może całkowicie zniwelować jej skuteczność. W związku z tym, najbezpieczniej kupować je w sprawdzonych miejscach, na przykład aptece, a przed każdym użyciem upewnić się, że data ważności jest aktualna, a opakowanie nieuszkodzone. Kolejny aspekt to odpowiednie przechowywanie – w suchym i chłodnym miejscu. Unikaj noszenia prezerwatyw w portfelu, gdzie narażone są na ocieranie się o monety, jak i w miejscach blisko ostrych przedmiotów.

Dobry seks to także bezpieczny seks. Warto zadbać o zabezpieczenie i odpowiednie przygotowanie, zanim zdecydujemy się na zbliżenie. Pamiętaj – praktyka czyni mistrza! 😉